Šetříme vám peníze, čas a energii www.izolace-kafka.cz

SÁDROKARTONY

Z hlediska funkce a účinku je povrch stěn ze sádry srovnatelný s lidskou pokožkou. OmítkyKnauf splňují nejvyšší nároky - zajišťují příjemné teplo, regulují vlhkost, umožňují odolné a atraktivní řešení povrchu. Výsledkem jsou přirozené, krásné stěny, které zajistí doživotní pohodu.

Plášť na zeď

Sádra, která má stejné pH a tepelnou vodivost jako lidská pokožka, představuje ideální povrch stěn. Sádra má stoprocentně nerostný původ a neobsahuje látky, které by mohly negativně ovlivnit pocit pohody. Může dokonce přijít do přímého styku i s pokožkou - v lékařství se sádra nanáší přímo na pokožku při fixaci fraktury kostí. Také v zubním lékařství nachází sádra uplatnění. Žádný div, že se řemeslníci jsou rádi, že při dokončovacích pracích v interiérech mohou pracovat s čistými materiály Knauf s obsahem sádry bez jakýchkoli ochranných pomůcek.

Pocit tepla

Pokožka je největší lidský smyslový orgán. Nechejme tento orgán promluvit: "Je to příjemné na dotyk" nebo "Cítím příjemné teplo". Tak zní pozitivní hodnocení prostorových a teplotních vjemů. Sádrové stavební materiály probouzejí vždy pocit tepla. Sádra se vyznačuje pouze velmi nízkou tepelnou vodivostí a materiály s obsahem sádry na stěnách akumulují v domě teplo.

Stěny pro úpravu klimatu

Umění žít spočívá ve vnitřní vyrovnanosti. Tajemství vyváženého klimatu v místnosti je založeno především ve vyvážené regulaci vlhkosti. Také v tomto případě nabízí příroda sádru jako ideální regulátor vlhkosti, který dokáže pojmout velké množství vlhkosti svými velkými otevřenými krystalickými póry. Sádrové materiály automaticky vlhkost uvolňují, jakmile je v místnosti sucho. Toto ekologické klimatizační zařízení funguje nepřetržitě a bez nároků na energii.

Nařízení o pohodě

Každý z nás si jistě velmi dobře uvědomuje, jak velké množství energie se spotřebovává na vytápění obytných a pracovních prostor. Z toho důvodu musíme své domy ještě lépe izolovat a aktivně šetřit energii. Teprve, až ekologické sádrové stavební hmoty vytvoří pohodlí a zdravé klima v místnosti, budeme se cítit skutečně dobře.